Únor 2010

Bandera Hrdina Ukrajiny aneb parlament EU nezakáže Banderu na příkaz Kremlu

28. února 2010 v 3:18 | СВІТОВИЙ КОНҐРЕС УКРАЇНЦІВ, ВО "Тризуб" ім. СБ |  Banderivci

PROHLÁŠENÍ
Světového Kongresu Ukrajinců do Evropského parlamentu a prezidenta Ukrajiny


On February 25, 2010, the European Parliament passed a resolution on the situation in Ukraine stating that the Parliament:

20. Deeply deplores the decision by the outgoing President of Ukraine, Viktor Yushchenko, posthumously to award Stepan Bandera, a leader of the Organisation of Ukrainian Nationalists (OUN) which collaborated with Nazi Germany, the title of 'National Hero of Ukraine'; hopes, in this regard, that the new Ukrainian leadership will reconsider such decisions and will maintain its commitment to European values.

In response thereto, the Ukrainian World Congress (UWC) sent a letter on March 3, 2010 to the European Parliament stating, inter alia, that:

The UWC is extremely disappointed that the European Parliament has lent itself in this manner to another attempt to rewrite Ukrainian history during WWII.

You should be aware that Stepan Bandera is the undisputed symbol of Ukraine's lengthy and tragic struggle for independence, which was ultimately achieved in 1991. He inspired whole generations of Ukrainian freedom fighters and was hated by all those who had imperialist ambitions towards Ukraine.

On June 30, 1941, after the Germans invaded the Soviet Union, the Organization of Ukrainian Nationalists (OUN) under the leadership of Stepan Bandera proclaimed Ukraine's independence. This was a direct challenge to Hitler's plan to convert Eastern Europe into a German colony. OUN's leaders were immediately directed by the German authorities to rescind this proclamation, which they refused to do. As a result, OUN's leaders were persecuted and either killed or jailed. This forced the OUN underground in its fight against both the Soviet and Nazi invaders of Ukraine.

As for Stepan Bandera, he was arrested in July 1941 and then sent to the Sachsenhausen concentration camp, where he was incarcerated until October 1944. His two brothers were sent to Auschwitz, where they were brutally murdered. A similar fate awaited Stepan Bandera, who was assassinated in 1959 by a Soviet agent in Munich.

At the Nuremberg Trials, a secret directive by the Nazi Einsatzkommando C/5 to its units, dated November 25, 1941, was uncovered. It dispelled any possible argument of Nazi collaboration by the Bandera-led OUN. Indeed, this directive stated:

"It has been established with certainty that the Bandera Movement is preparing an uprising in the Reichskommissariat, whose ultimate objective is to create an independent Ukraine. All functionaries of the Bandera Movement are to be immediately arrested and, after a thorough interrogation, secretly liquidated as pillagers."

During WWII, Ukraine lost approximately 7.5 million people as a result of the aggression of both the Nazis and the Soviets. In addition, about 2 million were deported to Germany as slave laborers.

This is definitely not a history of Nazi collaboration by Bandera's OUN, but rather of a people that was decimated by two mass human killing machines headed by Hitler and Stalin.

In view of the foregoing, the UWC requests that the European Parliament do the right thing and revoke its groundless accusation against the Bandera-led OUN.


The UWC also called upon the President of Ukraine to defend the honor of a true hero of Ukraine, Stepan Bandera, and to dismiss the groundless accusations against the Bandera-led OUN.

Ukrainian World Congress
145 Evans Ave., #207
Toronto, ON
M8X 5X8 Canada
Tel. (416) 323-3020
Fax (416) 323-3250
E-mail: congress@look.ca
Website: www.ukrainianworldcongress.org


PROHLÁŠENÍ

Ústředního vedeni "Tryzub"a im. Stepana Bandery o hlasováni v tak-zvaném Evropským parlamentu


Jako výsledek prezidentských voleb na Ukrajině, vnitřní režim okupace lhaním, politickou lsti a podvody, posílil vládu trestně-oligarchických antiukrajinských klanu v cele s Janukovyčem.

Všimnete si, že výsledky těchto "čestných a spravedlivých" voleb bez volby, získaly plnou a bezpodmínečnou podporu různých evropských i zámořských liberastů-integrastů, pro-Moskevských spojovatelů a sběratelů poskoku-patolízalu.

Navíc následovníci Rothschilda a Rockefellera s tak-zvaného Evropského parlamentu doufají zrušit rozhodnuti o přiděleni titulu Hrdina Ukrajiny Stepanu Banderi.

V tomto ohledu, VO "Tryzub" im. Stepana Bandery prohlašuje:

Vůdce Ukrajinců Stepan Bandera - je symbolem ukrajinského národa, věrný syn své země. Jeho hrdinsky život, boj až do posledního dechu - je příklad a návod pro život pro každého Ukrajince. Proto pro ukrajinsky lid nemá žádnou hodnotu hystericky výkřik jak evropských tak asijských ukrajinofobu. Pes štěká, ale karavan jde...

Banderivský "Tryzub" apeluje na všechny Ukrajince na Ukrajině a ve světe: je čas spojit se k údaru proti zlu světa! Tvořte a zpevňujte ukrajinské komunity, zocelujte ducha a tělo, připravujte mladé lidi k aktivnímu odporu, a vítězství! Přemáhejte zlo všemi dostupnými způsoby a nástroji! Národně-osvobozenecký boj není dokončen-on trvá ! Pamatujte - Ukrajina potřebuje Vás,Vaši silu a odvahu,Vaši vytrvalost ve své víře a sebeobětování!


Nikdo kromě nás neuchrání naši rodnou zem!
Pokud ne já - tak kdo? Když ne teď -to kdy? Pokud je třeba - je to možné!
Sláva Národní revoluci!
Sláva Ukrajině!
26. února. 2010 roku Božího

Vrchní velitel "Tryzub"a im. Stepana Bandery
plukovník Dmytro Jaroš

Zdroj: http://banderivets.org.ua/?page=pages/zmistd0/201002/article11

Mezinárodní pražská konference odsoudila zločiny Ruska

27. února 2010 v 17:06 | Martinec |  Spoluprace

Mezinárodní pražská konference odsoudila zločiny Ruska

V Praze byla zahájena Mezinárodní konference "Zločiny komunistických režimů" pořádána pražským Ústavem pro studium totalitních režimů.

Místopředseda Senátu Parlamentu ČR Jiří Liška, ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Pavel Žáček, předseda ODS Mirek Topolánek a čínský disident Harry Wu, který strávil 19 let v pracovních táborech v Číně zahájili třídenní mezinárodní konferenci "Zločiny komunistických režimů" v místnosti senátu ČR ráno 24. ledna 2010 roku Božího.

Konference se zúčastnili přední historici, právníci a politici z různých zemí. Litvu například na konferenci představoval šéf parlamentního výboru pro zahraniční věci Emanuelis Zinheris.
On přednesl přednášku pro zločiny zavaděny ruskými okupanty komunistického režimu v Litvě a jejich hodnocení z pohledu mezinárodního práva. Konference pokračovala až do večerních hodin 26. února.

Hlavním cílem konference - posoudit krvavé zločiny Ruska ve východní, jihovýchodní a ve střední Evropy, s cílem posoudit zločiny Rusů z pohledu mezinárodního práva a najít řešení, které pomohou obnovit spravedlnost ve sjednocené Evropě.

Jak bylo uvedeno na stránkách Radia Praha, účastníci konference diskutovali o tom, jak potrestat osoby odpovědných za zločiny spáchané během ruské okupace ve střední a východní Evropě. Komunisté a jejich dědicové si zaslouží odsouzení, připomínají organizátory konference.

Ukrajinu zastupovali na konferenci Ihor Juchnovśkyj (Ústav národní paměti Ukrajiny), Volodymy Vjatrovyč (ředitel pobočky státního archivu, Bezpečnostní služba Ukrajiny) a představitel "VO Tryzub ve jm. Stepana Bandery" v České Republice, který ve svém projevu vybídl účastníky konference obrátit pozornost na revoluční události vyprovokované moskevskými přisluhovači na Ukrajině.


Malanka 2010

27. února 2010 v 12:04 Spoluprace


Na komunisty si zvykat nechceme!

24. února 2010 v 22:24 | Martinec |  Spoluprace
Ve středu 24. února 2010 v 18.00 se u pomníku obětem komunistického režimu na pražském Újezdě konala již poosmé vzpomínka na ty, kteří za své smýšlení a svobodné jednání byli uvězněni, mučení, pronásledování a dokonce zabiti totalitní mocí. Nezávislé zdroje ve svých odhadech uvádějí, že počet lidských obětí byl za dobu čtyřicetileté vlády KSČ na území Čech, Moravy, Slezska a Slovenka v rozmezí deset až dvacet tisíc. Oběťmi zde v Česku byli i ukrajinští vlastenci v emigraci, kupříkladu za zmínku stojí uvést prezidenta Karpatské Ukrajiny Vološyna a řádu dalších ukrajinských bojovníků zapasivše proti největší ruské totalitní mašinérie.


Součástí akce bylo zapálení svíček a položení květin. K přítomným promluvil organizátor akce Jan Cieslar. Mezi jednotlivými projevy zazněli známe písničky Karla Kryla. Dále účastníkům bylo připomenuto, že vláda zakázala činnost extrému sociálně národních z Dělnické strany, stejně by měla postupovat i v případě komunistů a strany KSČ.

Mezi přítomnými byli významné osoby politického děni v ČR jako předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda nebo Milán Hošek.

Akci se zúčastnila stovka osob. Nebylo možné si nevšimnout, že pietní akci přišli podpořit desitky Ukrajinců. Protože Ukrajinci a sympatizanti Mezinárodního sdružení Ukrajinská Svoboda přinesli s sebou státní vlajky Ukrajiny a ukrajinskou symboliku.

Již tradičně na konec bylo duchovní slovo, které pronesl Josef Čunek.

Buďte opatrní pane Janukovyču na směr "Rusko"

23. února 2010 v 16:34 | Petr |  Ukrajina

Generálporučik, bývalý zástupce vedoucího SBU (Služba Bezpečnosti Ukrajiny, poznámka blogu) Oleksander Skypaľskyj radi Viktoru Janukovyču být opatrní při vyjadřování

Skypalskyj
Olexander Skypaľskyj

Takže jeden z veteránu-zakladatelů ukrajinských zpravodajských agentur komentoval výroky Janukovyča na náhle změny směru zahraniční politiky, možnosti černomořské flotily na Krymu po roce 2017 a tak dále.

"Dávejte pozor, takové tvrzeni - varoval Skypaľskyj Janukovyča při webové konferenci na focus.ua. - Dělat takové ukvapené prohlášeni, které jsou udělány, je minimálně nedbalosti. Není vhodné i pro ty voliče, kteří "na ura" hlasovali ve východních regionech.

Ex-zástupce vedoucího SBU upozornil okolí nove zvoleného prezidenta o vzniku otevřeného prohlášeni "Tryzub" jm. Stepana Bandery. V prohlášeni - poprvé za 18 let nezávislosti - lid volají po ozbrojeném odporu, vyzívají na spolčeni v sebeobranní struktury a začínat "akce neposlušnosti Janukovyču a jeho pro-Moskovskému gangu. Kromě toho, "Tryzub" vyzívá bojkotovat i blokovat činnosti všech subjektu vlády které se budou dít "Moskévskými loutkami a jejich poskokami".

Podle slov Skypaľskoho, který chtěl, aby hlášeni Janukovyču podal jeho poskok-spojenec náměstek - |Hanna Herman: "Je to pravděpodobně že bude podávat zprávy šéfovi. Já, Ukrajinec v 30-te generace, i ne dovolím lidem, kteří nemají žádné historické kořeny na Ukrajině, zničit naší zem. Je to nespravedlivé a je to protiústavně.

Skypaľskyj připomněl, že statni směr byl založen v roce 1991 cestou referenda a provádět jakákoliv změny, musí byt prostřednictvím referenda.
http://focus.ua/politics/101054

Ukrajinské kreslené kino o všedním životě již 18.února (pozvánka SU v ČR)

16. února 2010 v 19:39 Spoluprace

Sdružení Ukrajinek v České Republice

ve spolupráci s Ruta i v lednu zvou zájemce do kinaTentokrát se promítnou až šest krátkých kreslených filmů ve stylu art-house.
Délka: 1 hod, 8 min.

KDE: divadlo Ponrepo, Bartolomějská 11, Praha 1

KDY: 18. února 2010 od 19:30 HOD.

VSTUP: zadarmo


UKRAJINSKÉ VOLBY V ČR MAJÍ VÍTĚZE: Julie TYMOŠENKO

8. února 2010 v 11:32 | Martinec |  Spoluprace
Закордонна виборча дільниця N 109 - Прага
Кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата на пост Президента України 7.2.2010

№1 - прем'єр-міністр Юлія Тимошенко: 2146
№2 - лідер Партії Регіонів Віктор Янукович: 302
кількість голосів виборців, які не підтримали жодного кандидити на пост Президенти України: 68
кількість виборчих бюлетнів, визнаних недійсними: 6


Закордонна виборча дільниця N 110 - Брно
У місті Брно участь у голосуванні взяли 524 особи


Спочатку явка громадян була надзвичайно високою. Упродовж цілого дня перед приміщенням дільниці, навіть незважаючи на холодну погоду, стояли довгі черги. Вибори на празькій виборчій дільниці пройшли без комплікацій. Виборча комісія була забезпечена всім потрібним зі сторони Української держави та Українського посольства в ЧР.

Інформацію подав:
Олег Зайнуллін, Голова закордонної дільничної виборчої комісії №109, Представник ВО Свобода.


Zdroj č. 1: ukrsvoboda.com

Nawracajcie Polska / Polsko učiň pokání

5. února 2010 v 22:54 | Jonáš |  Ukrajina
Polsko učiň pokání a omluv se Ukrajincům!
5. února v Polsku místní šovinisty s fašisty protestovali před Velvyslanectvím Ukrajiny v Polsku s hesly "Bandera, OUN-UPA, SS Galyčyna - hanba a stud". Tyhle xenofobní extremisty vystupují proti přidělení Ukrajinou Banderovi "Hrdiny Ukrajiny" a uznání Ukrajinské Povstalecké Armády válčící armádou proti okupantům za nezávislost Ukrajiny. Proto Ukrajinci ze Svobody proveli souběžnou akci proti těmto extemistům před velvyslanectvím Polska v Kyjevi a také před konzulátem Polské republiky ve Lvovi, Lućku, Odese a Charkovi. Podpořit dobré jméno Ukrajiny a Ukrajinců proti ruským šovinistům z EU, přislibila světová diaspora Ukrajinců.

Польща покайся і вибачся!
5 лютого в Польщі місцеві шовіністи пікетували українські консульства з гаслом: "Степан Бандера, ОУН-УПА, СС Галичина - ганьба і осуд". Ця наволоч виступала проти присвоєння звання героя України Степану Бандері і визнання ОУН-УПА борцями за державну незалежність. У звязку з цим, 5 лютого 2010 року Всеукраїнське об'єднання "Свобода" провела пікетування посольства Республіки Польща у Києві, а також консульств Республіки Польща у Львові, Луцьку, Одесі та Харкові.

Ми вимагатимемо покаянння і вибачення перед Українцями.
Приходь! Захисти честь і гідність Української Нації!

Stepan Bandera - Bohater Ukrainy (polský)

Stepan Bandera - Герой Украины (ruský)