Buďte opatrní pane Janukovyču na směr "Rusko"

23. února 2010 v 16:34 | Petr |  Ukrajina

Generálporučik, bývalý zástupce vedoucího SBU (Služba Bezpečnosti Ukrajiny, poznámka blogu) Oleksander Skypaľskyj radi Viktoru Janukovyču být opatrní při vyjadřování

Skypalskyj
Olexander Skypaľskyj

Takže jeden z veteránu-zakladatelů ukrajinských zpravodajských agentur komentoval výroky Janukovyča na náhle změny směru zahraniční politiky, možnosti černomořské flotily na Krymu po roce 2017 a tak dále.

"Dávejte pozor, takové tvrzeni - varoval Skypaľskyj Janukovyča při webové konferenci na focus.ua. - Dělat takové ukvapené prohlášeni, které jsou udělány, je minimálně nedbalosti. Není vhodné i pro ty voliče, kteří "na ura" hlasovali ve východních regionech.

Ex-zástupce vedoucího SBU upozornil okolí nove zvoleného prezidenta o vzniku otevřeného prohlášeni "Tryzub" jm. Stepana Bandery. V prohlášeni - poprvé za 18 let nezávislosti - lid volají po ozbrojeném odporu, vyzívají na spolčeni v sebeobranní struktury a začínat "akce neposlušnosti Janukovyču a jeho pro-Moskovskému gangu. Kromě toho, "Tryzub" vyzívá bojkotovat i blokovat činnosti všech subjektu vlády které se budou dít "Moskévskými loutkami a jejich poskokami".

Podle slov Skypaľskoho, který chtěl, aby hlášeni Janukovyču podal jeho poskok-spojenec náměstek - |Hanna Herman: "Je to pravděpodobně že bude podávat zprávy šéfovi. Já, Ukrajinec v 30-te generace, i ne dovolím lidem, kteří nemají žádné historické kořeny na Ukrajině, zničit naší zem. Je to nespravedlivé a je to protiústavně.

Skypaľskyj připomněl, že statni směr byl založen v roce 1991 cestou referenda a provádět jakákoliv změny, musí byt prostřednictvím referenda.
http://focus.ua/politics/101054
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama