Mezinárodní pražská konference odsoudila zločiny Ruska

27. února 2010 v 17:06 | Martinec |  Spoluprace

Mezinárodní pražská konference odsoudila zločiny Ruska

V Praze byla zahájena Mezinárodní konference "Zločiny komunistických režimů" pořádána pražským Ústavem pro studium totalitních režimů.

Místopředseda Senátu Parlamentu ČR Jiří Liška, ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Pavel Žáček, předseda ODS Mirek Topolánek a čínský disident Harry Wu, který strávil 19 let v pracovních táborech v Číně zahájili třídenní mezinárodní konferenci "Zločiny komunistických režimů" v místnosti senátu ČR ráno 24. ledna 2010 roku Božího.

Konference se zúčastnili přední historici, právníci a politici z různých zemí. Litvu například na konferenci představoval šéf parlamentního výboru pro zahraniční věci Emanuelis Zinheris.
On přednesl přednášku pro zločiny zavaděny ruskými okupanty komunistického režimu v Litvě a jejich hodnocení z pohledu mezinárodního práva. Konference pokračovala až do večerních hodin 26. února.

Hlavním cílem konference - posoudit krvavé zločiny Ruska ve východní, jihovýchodní a ve střední Evropy, s cílem posoudit zločiny Rusů z pohledu mezinárodního práva a najít řešení, které pomohou obnovit spravedlnost ve sjednocené Evropě.

Jak bylo uvedeno na stránkách Radia Praha, účastníci konference diskutovali o tom, jak potrestat osoby odpovědných za zločiny spáchané během ruské okupace ve střední a východní Evropě. Komunisté a jejich dědicové si zaslouží odsouzení, připomínají organizátory konference.

Ukrajinu zastupovali na konferenci Ihor Juchnovśkyj (Ústav národní paměti Ukrajiny), Volodymy Vjatrovyč (ředitel pobočky státního archivu, Bezpečnostní služba Ukrajiny) a představitel "VO Tryzub ve jm. Stepana Bandery" v České Republice, který ve svém projevu vybídl účastníky konference obrátit pozornost na revoluční události vyprovokované moskevskými přisluhovači na Ukrajině.

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama