Na komunisty si zvykat nechceme!

24. února 2010 v 22:24 | Martinec |  Spoluprace
Ve středu 24. února 2010 v 18.00 se u pomníku obětem komunistického režimu na pražském Újezdě konala již poosmé vzpomínka na ty, kteří za své smýšlení a svobodné jednání byli uvězněni, mučení, pronásledování a dokonce zabiti totalitní mocí. Nezávislé zdroje ve svých odhadech uvádějí, že počet lidských obětí byl za dobu čtyřicetileté vlády KSČ na území Čech, Moravy, Slezska a Slovenka v rozmezí deset až dvacet tisíc. Oběťmi zde v Česku byli i ukrajinští vlastenci v emigraci, kupříkladu za zmínku stojí uvést prezidenta Karpatské Ukrajiny Vološyna a řádu dalších ukrajinských bojovníků zapasivše proti největší ruské totalitní mašinérie.


Součástí akce bylo zapálení svíček a položení květin. K přítomným promluvil organizátor akce Jan Cieslar. Mezi jednotlivými projevy zazněli známe písničky Karla Kryla. Dále účastníkům bylo připomenuto, že vláda zakázala činnost extrému sociálně národních z Dělnické strany, stejně by měla postupovat i v případě komunistů a strany KSČ.

Mezi přítomnými byli významné osoby politického děni v ČR jako předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda nebo Milán Hošek.

Akci se zúčastnila stovka osob. Nebylo možné si nevšimnout, že pietní akci přišli podpořit desitky Ukrajinců. Protože Ukrajinci a sympatizanti Mezinárodního sdružení Ukrajinská Svoboda přinesli s sebou státní vlajky Ukrajiny a ukrajinskou symboliku.

Již tradičně na konec bylo duchovní slovo, které pronesl Josef Čunek.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama